Ładowanie strony…

Wspinaczka skalna w okolicach Walencji.

Hiszpania – raj na Ziemi, również do uprawiania wspinaczki

Hiszpania to kraj, który dla większości ludzi słynie z pysznego jedzenia, dobrego wina, sympatycznych ludzi i boskiego klimatu. Po wymienieniu tych paru kwestii już spokojnie można dojść do wniosku, że jest to raj na Ziemi. Ale, ale! To nie wszystko. Dla fanów pionowego świata Hiszpania słynie również z czegoś innego – z niesamowitych sektorów skalnych do uprawiania wspinaczki!

 

Niesamowity urok miasteczka Xativa nieopodal Walencji

Dokładnie trzy lata temu skończyłam kurs wspinaczkowy i od tamtego czasu jest to nie tylko moje hobby, pasja, ale również sposób na życie, na poznawanie ludzi i świata. Właśnie ten mój świat chcę Wam przybliżyć w tym wpisie. Dzięki projektowi zaczęłam uczyć się języka hiszpańskiego, który w tym momencie jest dla mnie nie tylko narzędziem, które używam podczas pracy w restauracji, ale również dzięki niemu jestem w stanie utrzymywać kontakt z lokalną grupą wspinaczy, z którymi miałam przyjemność spotkać się i powspinać w pięknym sektorze Aventador w okolicy malowniczego miasteczka Xativa.

Miasteczko to leży bardzo niedaleko od Walencji, można tam dojechać z łatwością samochodem lub pociągiem. Przez Xativę przepływa rzeka Albaida. Polecam odwiedzenie tego miejsca nie tylko osobom zainteresowanym tym sportem, ale każdemu z racji tego, że ma niesamowity urok, a w jego okolicach jest masa terenów zielonych, piękne lasy i szlaki turystyczne oraz jeden z najsłynniejszych zamków w Hiszpanii Castillo de Xativa. Zamek położony jest na wzgórzu górującym prawie 300 metrów ponad miasteczkiem. Jest to bardzo strome i wysokie wzniesienie, ale uwierzcie mi warto podjąć się tego wyzwania i wdrapać się na jego szczyt.

 

Oprócz zamku i sektorów wspinaczkowych miasteczko posiada także niesamowicie klimatyczną starówkę, co tym bardziej sprawia, że jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Walencji!

 

Walencja i jej okolice mają naprawdę dużo do zaoferowania. Ja osobiście na pewno jeszcze nie raz wybiorę się na wycieczkę w poszukiwaniu nowych przygód i pięknych terenów i z pewnością z chęcią się z Wami podzielę moimi odkryciami. Mam nadzieję, że tym krótkim wpisem zaciekawiłam Was tym malowniczym miejscem:)

Dodaj komentarz