Ładowanie strony…

Mercado Central – Walencja

Wizyta w Mercado Central miasta Walencja (Centralna Hala Targowa Walencji) to obowiązkowy punkt podczas pobytu w tym mieści. Imponujący budynek hali został zbudowany w stylu modernistycznym, dla którego charakterystyczne są m.in. motywy roślinne. Od roku 1928, w którym to został oddany do użytku pełni nieprzerwanie funkcję głównego targu świeżych i lokalnych produktów. Można kupić tutaj warzywa i owoce, ryby i owoce morza, mięso i wędliny, jaja i sery, orzechy, ziarna i rośliny strączkowe, wina, oliwy i miody.

Mercado Central Walencja to aż 8.160 m2 powierzchni handlowej

W Mercado Central miasta Walencja znajdziecie około 300 walenckich handlarzy, którzy zajmują łącznie 1.219 oryginalnych rozmiarów stoisk.  Mercado Central de Valencia jest nawiększą tego typu halą targową w Europie dedykowaną świeżym produktom. Łącznie jest to 8.160 m2 powierzchni handlowej, w tym 1.400 m2 poświęconych na ryby i owoce morza. Poziom podziemny liczy 7.690 m2, niegdyś odbywały się tam aukcje ryb i owoców morza, obecnie znajdują się tu magazyny, chłodnie i parking.

Mercado Central to małe hiszpańskie miasteczko.

Mercado Central de Valencia zorganizowane jest tak samo jak każde hiszpańskie miasteczko. Stoiska rozmieszczone są wzdłuż długich korytarzy (corredors) przypominających uliczki, z których każdy ma inną nazwę, każde stoisko ma również swój numer. Wszystkie te ulice zbiegają się w centralnym punkcie hali, to jakby główny plac, który zwieńczony jest 30 m kopułą ze szkła i stali.

Hala targowa miasta Walencja otwarta jest od poniedziałku do soboty w godz. od 7:00 do 15:00. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Mercado Central de Valencia.