Brownie bez glutenu
Przez r.schneider Desery Jajka, masło Pieczenie
4 listopada, 2019
Przepis pochodzi z restauracji w której miałem przyjemność pracować. Możliwość otrzymania receptury oraz okazja przygotowania tego deseru daje mi tym większą radość podzielenia się nim z czytelnikami tego bloga. Świetne urozmaicenie dla tych, którzy nie używają mąki ze względu na zawartość glutenu. Deser ten można serwować zimny bądź wcześniej podgrzany np w mikrofali z lodami waniliowymi z polewą czekoladową.
- Przygotowanie: 15 min
- Gotowanie: 30 min
- Liczba porcji: W zależności od wielkości blaszki w moim przypadku było to 15 kawałków
Sposób przygotowania
1Wbić całe jaja (żółtka z białkiem) do jednej miski i ubić je z odmierzoną ilością cukru do momentu w którym masa podwoi swoją objętość.
2Rozpuścić masło osobno do momentu aż będzie wystarczająco gorące aby czekolada którą dodajemy następnie do masła z łatwością mogła się rozpuścić i połączyć w jednolity płyn.
3Teraz należy połączyć dwie wcześniej przygotowane masy (ubitych jaj z cukrem i roztopionego masła z czekoladą). Preparat z masła i czekolady dodawać stopniowo nie wszystko na raz do ubitych jajek z cukrem dla uzyskania zrównoważonej tekstury. (mieszać za pomocą łopatki bądź łyżki).
4Dodajemy bardzo drobno zmielone na proch migdały do sporządzonej masy i wszystko dokładnie mieszamy.
5Wyłożyć blaszkę papierem do pieczenia i wylać przygotowaną masę. Po wykonaniu tej czynności możemy dorzucić obrane orzechy do ciasta i piec całość ok 30 min we wcześniej rozgrzanym piekarniku do 170-180°C
6Odstawić ciasto na kilka minut aby lekko ostygło dla wygodniejszego krojenia.
***Czas pieczenia może ulec zmianie w zależności od piekarnika, sprawdzać ciasto nakłuwając je wykałaczką gdy nic na niej nie zostanie ciasto najpewniej będzie już gotowe***
Podczas pieczenia deserów oraz sporządzania innych potraw najważniejsze jest przygotowanie wcześniej wszystkich składników oraz wszystkich potrzebnych przyrządów do przygotowania danej potrawy, tudzież deseru. Masło najlepiej pozostawić w temperaturze pokojowej, a migdały zmielić na swego rodzaju proszek bądź zakupić w miarę możliwości już sporządzoną porcje zmielonych migdałów.