Ładowanie strony…

Witaj Walencjo, Witaj Szkoło

15 września 2019, wtedy to nasza grupa rozpoczęła hiszpańską przygodę w programie ”Gotuj po hiszpańsku”

Dla każdego z nas jest to olbrzymia przygoda i szansa na zdobycie lub poprawienie swoich zdolności kulinarnych.

Przed wyprawą do Hiszpanii odbyliśmy kurs języka hiszpańskiego na poziomie A1. Zajęcia prowadzone przez Maylen Guanipa De Wieczorek przygotowały nas by móc komunikować się w pracy oraz codziennych sytuacjach a potwierdził to egzamin końcowy. W Walencji kontynuujemy naukę (poziom A2)  dwa razy w tygodniu.  Zajęcia prowadzi Jaume Brines który jest nie tylko dobrym nauczycielem ale i przewodnikiem turystycznym.

16 września odbyliśmy zapoznawczą wycieczkę po Walencji z Jaume oraz Mentorem. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych historii o tym mieście które stało się dla nas na najbliższe dwa miesiące domem.

 

Po owocnej w wiedzę wycieczce nie marnujemy czasu, a zaczynamy pierwsze warsztaty kulinarne z Maria Jose.

Maria jest kucharką z wieloletnim doświadczeniem i z olbrzymim zaangażowaniem przekazuje nam swoją wiedzę. Każdego dnia przygotowujemy nowe hiszpańskie specjały, dania główne jak również desery. Po zakończeniu pracy następuje degustacja naszych prac. Hiszpańska kuchnia ma wiele ciekawych smaków, każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

21 września razem z Marią odwiedzamy słynną modernistyczną halę targową z wieloma stoiskami serwującymi wędliny, owoce morza oraz przyprawy czy owoce. Hala robi wrażenie i przyciąga wielu turystów choć nie wszędzie można fotografować stoiska.

Tak mija nasz pierwszy tydzień w Walencji, pełen wrażeń, nowych smaków i jeszcze większej ciekawości co czeka nas dalej… 🙂

 

 

Dodaj komentarz