Ładowanie strony…

Miasto które nie przestaje zaskakiwać

Trudne początki? Nie dla nas!

Pierwsze dwa tygodnie w Walencji już za nami. Zachwyt nad miastem, kulturą i kuchnią hiszpańską wciąż w nas nie ustaje. Każdego dnia miasto udowadnia, że ciężko jest się tu nudzić i narzekać na brak zajęć.

 

Kurs kulinarny w szkole gastronomicznej ALTAVIANA.

Można by było napisać książkę o tym, jak niesamowity  jest kurs kuchni śródziemnomorskiej realizowany w ramach projektu Gotuj po Hiszpańsku II. W zaledwie dwa tygodnie przygotowaliśmy ponad 30 dań z kuchni hiszpańskiej. Od klasycznej Tortilli de patata y cebolla, przez wyjątkowe Fideua aż do przepysznych deserów tj. „Crema de ricota”. Najlepsze na kursie jest to, że po przygotowaniu dań mamy prawdziwą hiszpańską sjestę i możemy zajadać się wszystkimi pysznościami, które przygotowaliśmy. Mniam!

Fideuá - tradycyjne danie hiszpańskie
Fideuá – tradycyjne danie hiszpańskie

Czas wolny? Co to takiego?

Jako że w Walencji nie istnieje coś takiego jak „sprawdzanie pogody” (bo codziennie towarzyszy nam prawdziwe gorące hiszpańskie słońce), nie zastanawiamy się co robić, tylko wsiadamy na rower i ruszamy odkrywać tajemnice miasta! Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasteczko sztuki i nauki) było jednym z wielu naszych podróżniczych celów. Jest to kompleks budynków i futurystycznych instalacji zaprojektowanych przez lokalnych architektów: Santiago Calatrava i Félix Candela. Widok zapiera dech w piersiach!

Miasteczko sztuki i nauki w Walencji
Miasteczko sztuki i nauki w Walencji

Żądni przygód!

Czy istnieje siła, która powstrzyma naszą ciekawość świata i rządzę przygód? Zdecydowanie nie! Kolejnym etapem naszej gastronomicznej przygody są praktyki w prawdziwych hiszpańskich restauracjach, które rozpoczynamy właśnie teraz! Już nie możemy się doczekać, by poznać tutejszą kuchnię w samym jej sercu. Trzymajcie za nas kciuki!

Dodaj komentarz