Ładowanie strony…

Ku końcowi…

Tydzień przed powrotem

Swój wpis tworzę tydzień przed powrotem do Polski. Zacznę go od wyrażenia wdzięczności dla organizatorów za możliwości rozwoju, odbycia praktyk na wysokim poziomie oraz mieszkania w cudownej Walencji. Z pewnością doświadczenie uzyskane w czasie trwania projektu otwiera nowe drogi rozwoju i kariery. Techniki, smaki i produkty poznane w tym pięknym mieście jeszcze nie raz będą towarzyszyły mi w codziennym życiu prywatnym i zawodowym. Pasja i zaangażowanie z jaką miejscowi kucharze uczyli mnie tajników tradycyjnej i nowoczesnej kuchni hiszpańskiej stanowi ogromną inspiracje.

W czasie projektu można znaleźć idealny balans między pracą a aktywnym wypoczynkiem

Walencja- miasto w którym  przyszło mi mieszkać to miejsce w którym historia splata się z nowoczesnością. Miasto to podczas swej ponad dwutysiącletniej historii wiele razy zmieniało właścicieli. Wszystkie te wpływy widoczne są w architekturze i zabudowaniach. Walencja położona u brzegu morza Śródziemnego otoczona górami i polami ryżowymi stanowi idealne miejsce do życia. Klimat i pogoda rozpieszczają jej mieszkańców. Podczas pobytu dni zimne lub deszczowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Dzięki temu w czasie projektu można znaleźć idealny balans między pracą a aktywnym wypoczynkiem. Spacery, zwiedzanie zabytków i muzeów, uprawianie sportu na złocistych plażach to idealna odskocznia od trudów codziennej pracy.

Niestety doświadczenie projektu zbliża się ku końcowi. Powrót do krakowskiego smogu, deszczu i wiatru nie napawa optymizmem. Ale wiem, że energia i motywacja zdobyta podczas pobytu w słonecznej Hiszpanii zapewni dotrwanie do wiosny i rozpoczęcie nowego wspaniałego okresu razem z budzącą się do życia przyrodą.

 

 

Dodaj komentarz