Ładowanie strony...

Spotkanie z przyszłością – Ciudad de las Artes y las Ciencias

Dzielnica przyszłości
Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli Miasto Sztuki i Nauki jest jedną z głównych atrakcji Walencji, zachwyca swoją monumentalnością i harmonią kształtów z wodą oraz światłem. Spacerując wokół budynków można odnieść wrażenie, jakby weszło się do osobnego, futurystycznego miasta, zapewne z tego powodu nazywane jest „dzielnicą przyszłości”.
Kompleks został zaprojektowany przez architekta Santiago Calatrava (znanego m. in. z dworca kolejowego Lisboa Oriente i renowacji Stadionu Olimpijskiego w Atenach) we współpracy z Felixem Candela. Budowę (która pochłonęła 1,2 miliarda Euro) rozpoczęto w 1996 roku, a ostateczną formę uzyskała w 2006 roku. Kompleks usytuowany jest w dawnym korycie rzeki Turia i rozpościera się na obszarze 350 000 m².
Na jego terenie podziwiać możemy:
L’Hemisfèric – planetarium, kino IMAX, wśród atrakcji jest również spektakl laserowy

 
 
 
 
 
 
 
L’Oceanogràfic – oceanarium prezentujące 13 ekosystemów światowych mórz wraz z delfinarium i wyspą lwów morskich

 
 
 
 
 
 
 
El Museu de les Ciències Príncipe Felipe – interaktywne muzeum nauki

 
 
 
 
 
 
 
El Palau de les Arts Reina Sofía – służące jako przestrzeń koncertowo-teatralna oraz opera

 
 
 
 
 
 
 
L’Umbracle – ogromny parking z ogólnodostępnym ogrodem

 
 
 
 
 
 
 
Bilety wstępu do poszczególnych obiektów można zakupić przez oficjalną stronę internetową: https://tickets.cac.es/ lub bezpośrednio w kasach.
Artykuł Spotkanie z przyszłością – Ciudad de las Artes y las Ciencias pochodzi z serwisu Kuchnia hiszpańska – przepisy "Gotuj po hiszpańsku".
Source: blog gotuj po hiszpańsku

Dodaj komentarz